Správný čas pro investice do Bitcoin

Investování do bitcoinůSvětem kryptoměn zahýbala informace o krachu jedné z největším bitcoinových burz Mt.Gox.Tato burza byla jedním z nejznámějších míst, kde bylo možné směnit BTC za dolary a naopak. Avšak díky nedokonalému zabezpečení byla tato směnárna vykradena hackery. Vedení Mt.Gox upřesnilo, že přisli o cca 850 000 BTC – při aktuálním kurzu se jedná o cca 11 miliard korun, a tak klesla cena bitcoinu opět pod úroveň 500 dolarů.

Každá ztráta rovná se zisk

Bitcoin je decentralizovaná měna, která se postupně uvolňuje do oběhu na základě výpočetního výkonu. Je nutno si uvědomit, že rychlost emise stále klesá. Navíc do budoucna majitelé budou zapomínat hesla do svých peněženek, zapomínat zálohovat své wallet.dat soubory a jednou nastane doba, kdy výpočetní výkon (hashrate) celé sítě nebude stačit vyvážit emisi ku ztrátám. V tomto období se bitcoin stane velmi hodnotnou komoditou. Těžko odhadovat, kdy tento čas nastane, avšak krach burzy Mt.Gox kurz bitcoinu zprvu oslabil, kdy následně cena opět stoupá. Nikdo totiž neví, kam se dané bitcoiny ztratily a jaká část z nich reálně ještě existuje. Celková ztráta 850 000 bitcoinů by jeho cenu vyhnala jistě hodně vysoko.

Růst složitosti těžení nahrává

Za 8 dní opět vzroste složitost výpočtu těžby bitcoinů. Tuto hodnotu lze predikovat a dle dostupných zdrojů vzroste o pouhé jednotky procent. Aktuální předpoklad je růst složitosti o směšných 3,7% oproti předchozím skokům o desítky procent. Navíc na CEX.IO klesla cena těžebního výkonu za 1 GH na hodnotu pod 0,02BTC. Vzhledem k aktuálně relativně nízké ceně za BTC, předpokladu malého vzrůstu složitosti je patrné, že investice do CEX.IO výkonu, těžby bitcoinů, je nyní výhodná.

Zde se dozvíte více jak na CEX.IO těžit bitcoiny.

Tento článek není investiční pobídkou, pouze názorem. Pokud ještě bitcoiny netěžíte, dle Japonského přísloví – nikdy není pozde zasadit strom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *